Hírek

A Debrecen BSC Kerekasztal 2023 őszén első alkalommal indította el a Debreceni Egyetemmel, a Debreceni Tankerületi Központtal és a Debreceni Szakképzési Centrummal közösen a Nagyköveti Programját, melyben 13 középiskola 19 diákja vett részt. Zárásként egy szakmai zsűri előtt prezentáltak a fiatalok.

A Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa ’20 és Kozma Mihály Futsal Kupa döntőit rendezték a DEAC műfüves pályáin szerdán. Hiába az eső, a csapatok kiváló összecsapásokat vívtak egymással és a szurkolók is kitettek magukért.

Két komoly elismerést kapott a Debreceni Egyetem kiadványa a DUE Médiahálózattól. Az Egyetemi Élet Az év online diákmédiuma kategóriában harmadik lett, a lap munkatársa, Pótor Balázs pedig Az év diákújságírója kitüntetésben részesült. A középiskolák versenyében a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Médiastúdiója második helyen végzett.

Hithű kommunista vagy edzőzseni volt Sebes Gusztáv? Miként állt össze a legendás Aranycsapat? Hogyan viszonyult a sporthoz a politika, és miért lettek a terror áldozatai sportolók is az 1950-es években? Többek között ezekről is hallhattak a résztvevők a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa 20. évfordulója alkalmából rendezett Aranycsapat Konferencián.

Hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem (DE) nyári diplomaosztó ünnepségei. Június 15-e és július 2-a között az intézmény 13 karának csaknem négyezer végzőse veheti át oklevelét.

Az élelmiszeripari fejlesztésekhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett a Debreceni Egyetem és a hazai baromfiágazat kiemelkedő vállalatcsoportja, a Master Good vezetése Kisvárdán.

Élményekben gazdag napot tölthettek együtt a Debreceni Egyetem dolgozói és hozzátartozóik a Dolgozói DErbin pénteken. A családbarát szellemiség jegyében a szervezők immár hetedik éve törekednek arra, hogy olyan alkalmakat is teremtsenek, ahol a kikapcsolódásé, a feltöltődésé, a közvetlenebb kapcsolatépítésé a főszerep – idén is több ezren éltek a lehetőséggel.

Az oktatásban, a tehetséggondozásban és a tanárképzésben kiemelkedően teljesítő oktatóit köszöntötte pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem. Az ünnepségen az intézmény vezetése Klebelsberg Kunó-díjjal, a Debreceni Egyetem Tanárképzéséért-díjjal, valamint a Jausz Béla-díjjal ismerte el a szakemberek tevékenységét.

Megújította és magasabb szintre emelte több évtizedes együttműködését a Debreceni Egyetem és a Teva Gyógyszergyár Zrt. A megállapodása nyomán újabb területekkel egészül ki a kapcsolat, amely egyebek mellett kiterjed majd a hallgatók gyakorlati képzésének erősítésére is. Elkezdődött a Teva Ösztöndíj Program részleteinek kidolgozása is.

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok szurkolóinak mérkőzéslátogatási motivációját vizsgálták a Gazdaságtudományi Kar kutatói. Azt akarták feltárni, miként növelhető a nézőszám a magyar stadionokban. Eredményeik alapján elmondható, más-más okok indítják a különböző klubok nézőit arra, hogy kilátogassanak a meccsekre.