Húsz fiatal tehetség, köztük a Debreceni Egyetem gimnazistája és öt hallgatója kapott Cívis Talentum és Békessy Béla-sportösztöndíjat. Az elismeréseket június 25-én, csütörtökön adták át ünnepélyes keretek között a Régi Városházán.
Hírek
A tudományos és kulturális folyóirat legújabb számában a Debreceni Egyetemhez kötődő szakemberek egyebek mellett arról írnak, miként alakult a debreceni Szent Anna utca 24. szám alatt található műemlék polgárház története, hogyan járult hozzá a II. világháború után Debrecen újjáépítéséhez Kalenda Lóránt és milyen eredményekért ítélte oda a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Királyi Tudományos Akadémia 2025-ben.
Összesen 350 magyar és külföldi hallgató szerzett oklevelet a tavaszi félévben a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A csütörtöki diplomaosztó ünnepségen Hajdu András dékán hangsúlyozta, hogy a kihívásokkal teli és a mesterséges intelligencia által formálódó világban minden eddiginél nagyobb szükség van arra a tudásra, amivel a karon végzett fiatal szakemberek rendelkeznek.
Kilencedik alkalommal tartotta meg nagyszabású évadzáró rendezvényét a DEAC. Egy újabb sikeres esztendőt ünnepelhettek meg a meghívottak szerdán este a HALL-ban, ahol a legjobbaknak járó elismeréseket is átadták.
Két diplomaosztón csaknem négyszáz végzősét búcsúztatta szerdán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A rendezvényeken az alap- és mesterszakos hallgatók mellett frissen végzett természettudományi és műszaki szakfordítók vehették át munkájuk gyümölcsét.
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar építész mesterképzésén frissen végzett 15 hallgató tervrajzaiból és makettjeiből nyílt kiállítás a debreceni Új Városháza Galériájában hétfőn. A tárlat augusztus végéig látogatható.
Rektorhelyettesi és elnöki pályázatokat rangsorolt, professzor emeritusi címek adományozásáról, valamint a Rector Emeritus és a Decanus Emeritus címek létrehozásáról döntött, illetve számos szabályzatát módosította júniusi ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa. A tanácskozáson átvették kinevezésüket a július elsejével hivatalba lépő dékánok is.
Letették esküjüket és átvették orvosi diplomájukat az Általános Orvostudományi Kar végzősei szombaton. Az ünnepi tanácsülésen több mint száznegyven magyar és külföldi hallgatót avattak orvosdoktorrá.
A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.
Míg Nyugat-Európában vonzó az egyetemi katedra, addig hazánkban a fiatalok szívesebben választják a profitorientált piaci szektort a tudományos életpálya helyett. Éppen ezért a kutatói munka presztízsének növelésére, az oktatói tevékenység szépségének, előnyeinek megismertetésére van szükség Dajnoki Krisztina, a Gazdaságtudományi Kar tudományos dékánhelyettese szerint, aki május közepétől vezeti a Debreceni Egyetem Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskoláját.