ELLÁTÁSILÁNC MENEDZSMENT MESTERKÉPZÉSI SZAK
1. A mesterképzési szak megnevezése: ellátásilánc-menedzsment (Supply Chain Management)
2. A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése: - végzettségi szint: mester - (magister, master; rövidítve: MSc-) fokozat - szakképzettség: okleveles ellátásilánc menedzser - a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Supply Chain Manager
3. Képzési terület: gazdaságtudományok A szak duális képzésként is végezhető.
4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:
4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a kereskedelem és marketing, a gazdálkodási és menedzsment, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrás, a közszolgálati, az alkalmazott közgazdaságtan alapképzési szak.
4.2. A szak Képzési és Kimeneti Követelményei 9.2. pontjában meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a gazdaságtudományok képzési területről a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, az üzleti szakoktató, az informatikai képzési területről a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus, a programtervező informatikus, a műszaki képzési területről a közlekedésmérnöki, a műszaki menedzser, gépészmérnöki alapképzési szak.
4.3. A szak Képzési és Kimeneti Követelményei 9.2. pontjában meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.
5. Képzési idő félévekben: 4 félév
6. Főbb ismeretkörök: gazdaságtudomány és társadalomtudomány, gazdasági és társadalom tudományi disztribúció és ellátási menedzsment, logisztika, stratégiai menedzsment, logisztikai szimulációs programok, logisztikai rendszerek, értékteremtő folyamatok menedzsmentje
7. A kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága által kért, a tanulmányok elvégzéséhez szükséges, a korábban megszerzett ismeret, kompetencia az alábbi területekről: - módszertani alapismeretek (matematika, statisztika, informatika) - közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet-gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaságtan- elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan) - társadalomtudományi ismeretek (európai uniós, általános és gazdasági jogi ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, pszichológia) területéről - üzleti és kötelező szakmai alapismeretek (vállalatgazdaságtan, gazdasági jog, marketing, vezetés és szervezés, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, tevékenységmenedzsment, értékteremtő folyamatok menedzsmentje, stratégiai tervezés, pénzügy, számvitel, kontrolling).
8. Önköltséges képzési formában az önköltség összege: 300.000 Ft/félév
9. Képzési hely: Debrecen, Szolnok