Ki mentesülhet az emelt szintű érettségi alól?

Az idei felsőoktatási felvételi eljárás új lehetősége, hogy a felsőoktatási szakképzést igazoló oklevéllel rendelkező jelentkező mentesül az emelt szintű érettségi követelménye alól.

A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a felsőoktatási intézmények az oklevél minősítése alapján is rangsorolhatják. A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért az intézmények által adható pont a Felvételi Tájékoztató kiegészítésében jelenik majd meg 2021. január 31-ig, ezért célszerű figyelemmel kísérni a www.felvi.hu oldalt.

A továbbtanuláson azért is érdemes elgondolkodni, mert a felsőoktatási szakképzésben megszerzett tanulmányok beszámításra kerülnek az alapképzésen.

Mivel hallgatóink széles ösztöndíjlehetőségek közül választhatnak, a jelentkezésnél javasolt az önköltséges formát is megjelölni a biztos bejutás érdekében.